Dbajmy o zdrowie

Autor: Patrycjusz Urbanek

Często powtarzamy, że nie ma nic cenniejszego, niż zdrowie. W rzeczywistości jednak postępujemy tak, jakby wcale nie była to prawda. Martwimy się o pracę, pieniądze, edukację, natomiast lekceważymy znaki, które daje nam nasz organizm. Są to najdrobniejsze objawy, których zignorowanie miewa przykre konsekwencje.

//

W dzisiejszych czasach, w świecie pogoni za pieniądzem i chęcią zapewnienia sobie i swoim bliskim dostatniego życia, często zapominamy o zdrowiu, chociaż to przecież ono jest najważniejsze. Bez dobrego zdrowia nie mielibyśmy przecież żadnych szans na pracowanie, a więc zarabianie pieniędzy, nie moglibyśmy w pełni cieszyć się życiem. I wcale nie chodzi tu tylko o poważne, nawet śmiertelne choroby, a o zwykłe, bardzo powszechne dolegliwości, takie jak ból głowy, żylaki, zaburzenia ciśnienia, zgaga czy kołatanie serca. Rzadko kiedy zapada decyzja, by z podobnymi objawami udać się do lekarza czy specjalisty. Może to mieć jednak bardzo poważny wpływ na nasze zdrowie.

Na pozór nieszkodliwe schorzenia, którymi się nie zajmiemy – lekarz nie postawi diagnozy, nie rozpozna dolegliwości i nie zaleci odpowiedniego postępowania – mogą bowiem oznaczać coś bardzo groźnego. Mogą albo doprowadzić do bardzo poważnej choroby, albo też być jej oznaką.

Dobrym przykładem są tu często odczuwane – zwłaszcza przez kobiety – bóle głowy. Najczęściej mówimy, że po prostu dopadła nas migrena. W rzeczywistości jednak bóle głowy mogą być symptomem groźnej choroby, nawet raka. Jeśli natomiast chodzi o inne objawy, takie jak zgaga, to nieleczone mogą prowadzić do rozwinięcia się choroby. Są to jednak symptomy tak powszechne, że zazwyczaj ignorowane – nikt nie zawraca sobie głowy tym, żeby leczyć zgagę, wzdęcia, ból brzucha czy biegunkę. Jednakże, tak właśnie powinniśmy postąpić, jeśli chcemy uniknąć poważnych schorzeń, takich jak zapalenie, a nawet nowotwór żołądka.

Artykuł pochodzi z serwisu: www.Artelis.pl

PS.: Miewasz zgagi, niestrawność, czy inne problemy układu pokarmowego? Sprawdź naturalny preparat: Triphala – kliknij tutaj!

Reklamy
Published in: on Lipiec 1, 2010 at 8:36 am  Dodaj komentarz  
Tags: , , , ,

The URI to TrackBack this entry is: https://zdrowejelita.wordpress.com/2010/07/01/dbajmy-o-zdrowie/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: