Ostropest Plamisty… na problemy z wątrobą

Autorem artykułu jest Tomek Urban

Na ulotkach wielu lekarstw znajdziesz jakieś różne przeciwwskazania do ich zażywania, bardzo ale to bardzo często są one związane z dolegliwościami wątroby… nie znajdziesz na nich jednak, odpowiedzi na pytanie co robić (oprócz odstawienia lekarstw), gdy wątroba zacznie boleć… w niniejszym artykule chciałbym przedstawić rewalacyjne zioło na watrobę.
Na ulotkach wielu lekarstw znajdziesz jakieś różne przeciwwskazania do ich zażywania, bardzo ale to bardzo często są one związane z dolegliwościami wątroby… Dzieje się tak dlatego, że wątroba to szczególnie wrażliwy organ na różne substancje toksyczne jakimi przeważnie są także lekarstwa w większych ilościach. Jak więc widać nie dość, że wątroba jest narażona na działanie toksyn dostarczanych do organizmu z zewnątrz to nawet lekarstwa jej szkodzą…

Co zatem robić?

Na szczęście jest jeden mały naturalny sposób, mógłbym tu napisać o stosowaniu odpowiedniej diety, zamianie leków na mniej szkodliwe dla wątroby… napiszę jednak o czym innym, napiszę o Ostropeście Plamistym. Ostropest plamisty to roślina pochodząca z basenu morza śródziemnego znana ludzkości od dawien dawna pisano nim już w średniowieczu. Znane są także wzmianki o uprawach tej rośliny w Prusach już w XVII wieku. Na dzień dzisiejszy występuje u nas jako roślina zdziczała, uprawiana jest na plantacjach oraz w ogródkach jako roślina ozdobna, bądź warzywna (młode liście).

No, ale przejdźmy do rzeczy, ostropest plamisty znany był w medycynie jako doskonały środek stosowany w schorzeniach wątroby i żółtaczce. Najważniejszym jego działaniem jest działanie odtruwające i regenerujące miąższ wątroby (dzieje się to dzięki dzięki związkom w nim zawartym zwanym sylimaryną). Stosuje się go więc przy wszelakich toksycznych zatruciach organizmu czy to lekarstwa, alkohol czy też inne związki chemiczne… a działanie jego jest wręcz niesamowite mógłbym powiedzieć. Potrafi odtruć wątrobę nawet po bardzo silnych zatruciach np. muchomorem sromotnikowym. Stosuje się zioła (tu zareklamuje zioła stronę), bądź preparaty zawierające wyciąg z nasion ostropestu.

Zapraszam do ziołowej dyskusji na forum o ziołach
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej o ostropeście? Zobacz: Ostropest Plamisty

Reklamy
Published in: on Czerwiec 24, 2010 at 8:41 am  Dodaj komentarz  

The URI to TrackBack this entry is: https://zdrowejelita.wordpress.com/2010/06/24/ostropest-plamisty-na-problemy-z-watroba/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: